Wędkarz znalazł granat nad brzegiem Dunajca [ZDJĘCIA]

  Wędkarz znalazł granat nad brzegiem Dunajca [ZDJĘCIA]

  Paweł Chwał

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Niebezpieczny niewybuch pochodził z czasów wojny. Był mocno skorodowany, ale uzbrojony i wciąż mógł eksplodować
  1/5
  przejdź do galerii

  Niebezpieczny niewybuch pochodził z czasów wojny. Był mocno skorodowany, ale uzbrojony i wciąż mógł eksplodować ©Archiwum KMP w Tarnowie

  Dunajec wyrzucił na brzeg kolejną ze skrywanych w swym korycie tajemnic. To skorodowany granat, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.
  Granat zauważył mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w niedzielne popołudnie wybrał się na brzeg Dunajca, by powędkować.

  - Niewypał, posiadający zapalnik i zawleczkę, leżał na kamienistym brzegu rzeki. Był już bardzo mocno skorodowany, ale wciąż stanowił zagrożenie, mógł bowiem w każdej chwili eksplodować - wyjaśnia asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

  Skierowana nad rzekę do miejscowości Biała grupa pirotechniczna stwierdziła, że jest to granat obronny „wz 33”o niedużym zasięgu, pochodzący jeszcze z czasów wojny.

  Zobacz galerię

  Miejsce znalezienia niewybuchu zostało najpierw oznakowane przez tarnowskich policjantów, a następnie po granat przyjechał do wioski patrol saperski z Rzeszowa. Niewypał został przetransportowany na poligon i tam zdetonowany.

  To kolejna niebezpieczna wojenna pamiątka, odnaleziona w tym roku w powiecie tarnowskim. Sporo niewybuchów znaleziono zwłaszcza w okolicach Ciężkowic. Policjanci ostrzegają, że przenoszenie niewybuchów może skutkować poważnymi uszkodzeniami ciała, a nawet śmiercią. Należy jak najszybciej powiadomić fachowców, a miejsce oznakować.
  WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama