Menu Region

W środę IPN opublikuje kolejne dokumenty znalezione w domu...

W środę IPN opublikuje kolejne dokumenty znalezione w domu Kiszczaka. Jakie? [LISTA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dereszyński (AIP)

36Komentarzy Prześlij Drukuj
Rzeczniczka IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak poinformowała w poniedziałek wieczorem, że druga porcja dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka, zostanie upubliczniona w środę, 24 lutego.
1/2

^ 22.02.2016 warszawa

instytut pamieci narodowej - prezentacja teczek tw bolek - wskazujacych na wspolprace lecha walesy ze sluzbami bezpieczenstwa w latach 1970-1972

nz -

fot bartek syta/polskapress

(© Bartek Syta)

Materiały zawierają:

- Kserokopie dokumentów dotyczących działań Policji w dniach 15-16 czerwca 1990 r. w Mławie związanych z likwidacją blokady drogi E-77 przez protestujących rolników.

- Dokumenty dotyczące działań Policji w dniu 29 czerwca 1990 r. związanych z odblokowaniem siedziby Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

- Materiały statystyczne MSW dotyczące przestępczości w latach 1976-1985.


- Kserokopia listu Mieczysława Rakowskiego z 7 stycznia 1958 r.

- Kserokopia życiorysu Mirosława Milewskiego datowana na 22 czerwca 1953 r.

- Częściowo wypełniony Zeszyt Pracy WSW należący do Czesława Kiszczaka.

- Kolorowe kserokopie zdjęć, na których występują m.in.: Czesław Kiszczak, Wojciech Jaruzelski, Adam Michnik, ks. Henryk
Jankowski, Lech Wałęsa i Bronisław Geremek.

- Fragmenty wspomnień Czesława Kiszczaka.

- Różne rękopiśmienne notatki Czesława Kiszczaka.

- Maszynopis książki dotyczącej Czesława Kiszczaka.

- Kopie dokumentów dotyczącej procesu Wacława Komara z 1953 r.

- Kopie dokumentów z wojskowych akt personalnych Czesława Kiszczaka.

- Projekty wystąpień Czesława Kiszczaka przed Trybunałem Stanu.

- Notatka dotycząca struktury departamentu IV MSW z 25 października 1984 r.

- Projekty wystąpień Czesława Kiszczaka przed sejmową Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej w sprawie wprowadzenia stanu wojennego.

- Maszynopisy wspomnień gen. Józefa Kuropieski.

- Materiały do przygotowywanej przez Czesława Broniarka biografii Czesława Kiszczaka.

- Uwagi do zmian ustaw o kombatantach oraz o Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich.

- Notatka zawierająca ocenę sytuacji politycznej w końcu 1980 r.

- Ocena komendanta wojewódzkiego MO w Legnicy.

Materiały będą udostępniane od 24 lutego w postaci kopii elektronicznych w czytelni IPN przy ul. Kłobuckiej 21 w Warszawie.

CZYTAJ TAKŻE: Co zawiera teczka TW "Bolek"? Dokumenty do wglądu w IPN. Wałęsa wciąż zaprzecza, że współpracował

Z komunikatu IPN wynika, że po dokonaniu przez prokuratora oględzin kolejnych pakietów ich zawartość będzie w analogiczny sposób przekazywana do archiwum IPN i udostępniania Agnieszka Sopińska-Jaremczak.

Jak poinformowała w poniedziałek wieczorem rzecznik, IPN postanowił zwrócić Marii Kiszczak korespondencję z lat 1998-2000 z różnymi instytucjami dotyczącą represji niemieckich wobec Edwarda Jabłonki.

***

TECZKA PERSONALNA TW "BOLEK" | WSZYSTKIE DOKUMENTY | KOMPLETNA TECZKA BOLKA


TECZKA PRACY TW "BOLEK" | CZĘŚĆ 1 | WSZYSTKIE DOKUMENTY


TECZKA PRACY TW "BOLEK" | CZĘŚĆ 2 | WSZYSTKIE DOKUMENTY


TECZKA PRACY TW "BOLEK" | CZĘŚĆ 3 | WSZYSTKIE DOKUMENTY
36

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Marian Kowalski: "Pamiętajcie to ścierwo trzeba tępić"

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

https://www.youtube.com/watch?v=W-_18cdhjQQ (gość)  •

Marian Kowalski: "Nie wpuścili mnie na scenę. Wiec parę słów powiedziałem do moich Przyjaciół którzy zgromadzili się na kontrmanifestacji"
Tego nie pokażą w wolnych mediach !!! Kto może niech udostępnia !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

BOLEK/WAŁĘSA/SZPICEL Z MARGINESU - Namawia talmudystów chazarskich do grabienia Polski i Polaków

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

https://www.youtube.com/watch?v=NoYji-YNI8g (gość)  •

Kurski powinien spowodowac aby ten film pokazano w TVP. Czas przestac ustepowac ZYDOKOMUNIE.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Imigranci w Polsce - i już pierwsze żądania

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

https://www.youtube.com/watch?v=U4m9OdMZNu8 (gość)  •

Nikt ich do nas nie zapraszał.
Przyjeżdżają.
I już ŻĄDAJĄ. Nie proszą. Stawiają ŻĄDANIA..
Tego, na co polskie państwo "nie stać" wobec własnych obywateli.

odpowiedzi (0)

skomentuj

III Żydo-RP – żydowski przekładaniec

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

http://wolna-polska.pl/ (gość)  •

Przedstawiciele „elyt rzondzoncych” 27 lat temu, zaczęli tworzyć „państwo prawa”. W czasie kiedy kradli już nie garściami, a koparkami, państwo prawa już działało. Jak wynika z doświadczenia i tego co obserwujemy, należy jednak zmienić Konstytucję. „Wszyscy grabieżcy Polski i aferzyści znajdują się pod szczególną opieką Państwa”. Pod spodem należy dopisać drobnym drukiem, jak czynią to we wszystkich żydowskich firmach: „Kto może kraść i kogo należy okradać, określa ustawa”. A jaka to ustawa, to wiedzą tylko zainteresowani. A więc twórcy owej ustawy i kryminaliści w togach. W ten sposób uzyskamy połączenie prawa rzymskiego, czyli tego, co napisane tłustym drukiem i tego, czego już przeciętny czytelnik się nie doczyta i o czym nie wie, bowiem 99% obywateli nie wie co określa ustawa, bo ona wyraża bezwzględnie prawo talmudyczne. Tak zgodnie z prawem, znikoma rządząca mniejszość dyma wielomilionową większość. I tak, NIEWIDOCZNI ustalają niewidoczne zasady prawne. Głupi goje się cieszą, że mają prawa, których nie mają, bo ich zawsze wydymają. Ja wiem, że powyższa wypowiedź jest podobna do wykładów byłego prezydenta Bolka na wielu uczelniach świata, ale właśnie do tej pory wykładnia prawa tak wygląda. Ludzie nic nie rozumieją i o to chodzi „elytom”. Reasumując – żądam wprowadzenia w Konstytucji zapisu: „Złodzieje i aferzyści chazarskiego pochodzenia są pod szczególną ochroną prawną państwa”. Tak jest od 27 lat i należy to ukonstytuować.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Trzecie rozdanie z Wałęsą – gra trwa nadal

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

http://wolna-polska.pl/ (gość)  •

Żydzi chcą się wykpić zbyt tanim kosztem. Jeden „Bolek” za całą bandę syjonistycznych morderców i złodziei – czy to aby nie przesada?Żyd ponownie chce nas ograć Wałęsą, ale skłonnych wierzyć geszefciarzom jest już coraz mniej?

Agentura w PRL – dla kogo pracowała?

Pierwszy raz agentura posłużyła się Wałęsą (Bolkiem) już w grudniu 1970r. 15 grudnia 1970r. Wałęsa wezwał stoczniowców do wyjścia na ulice Gdańska, ale sam znalazł się na komendzie MO, gdy w tym czasie do jego kolegów strzelano (http://niezalezna.pl/40453-walesa-sluzyl-sb-juz-15-grudnia-1970-r).

Do dzisiaj nie wiadomo, kto wydał rozkaz strzelania do stoczniowców (?). Zbrodnia miała skompromitować W.Gomułkę i pozostałych Polaków z KC PZPR – po 1968r. była to druga próba przejęcia władzy w PRL przez żydostwo.

Drugi raz posłużono się Wałęsą w sierpniu 1980r. Marynarka Wojenna dostarczyła Wałęsę na teren Stoczni Gdańskiej (wtedy im.Lenina). 6 września 1980r. odsunięto od władzy E.Gierka – to jest informacja oficjalna -, a faktycznie W.Jaruzelski i Cz.Kiszczak oraz podległe im służby przeprowadzili tzw. pałacowy zamach stanu. – Itu trzeba powtórzyć pytanie: kto wydał rozkaz strzelania do stoczniowców w grudniu 1970r.? –Oczywiście ci, którzy chcieli obalić polskie władze PRL i ustanowić żydowskie rządy.W czasie stanu wojennego, 8 października 1982r. ustawą sejmu PRL zdelegalizowano NSZZ Solidarność, której faktycznie nigdy nie reaktywowano, a wybory władz w NSZZ Solidarność przeprowadzono dopiero w 1990r. – (?). Gdyby „S” nie zdelegalizowano i gdyby przeprowadzono wybory władz związku w 1989r., to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że element żydowski zniknąłby z kierownictwa „S” niemal całkowicie – to stan wojenny ratował żydowski projekt obalenia systemu przy pomocy żydowskiej „S”.

Nie może ujść naszej uwadze i pamięci, że wybory parlamentarne w 1989r. organizowała żydowska junta pod wodzą Jaruzelski-Kiszczak do spółki z Żydami z Komitetu Obywatelskiego przy L.Wałęsie – czyli teoretycznie agent Wałęsa sam dobierał kandydatów do parlamentu, w tym także J. i L.Kaczyńskich.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Trzecie rozdanie z Wałęsą – gra trwa nadal

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

żyd kolaborant i zdrajca (gość)  •

Warto wiedzieć, że delegalizacji Solidarności domagał się także JPII jako warunku normalizacji stosunków PRL – Watykan (?).

W 1989r. W.Jaruzelski wraz z Cz.Kiszczakiem wydali polecenie zniszczenia stenogramów z posiedzeń KC PZPR – czego się obawiali?

Po 1990r. Wałęsa jest oskarżany, głównie przez polityków powiązanych z J. i L.Kaczyńskimi, o współpracę ze służbami PRL – z komunistycznym aparatem władzy działającym przeciwko Polsce i Polakom.

Jak z przytoczonych powyżej faktów wynika, Wałęsa faktycznie współpracował ze służbami PRL tylko, że te służby, a z pewnością specjalnie wyselekcjonowane i dobrane departamenty, czy może tylko niektórzy funkcjonariusze tych służb, działali na rzecz obalenia polskich władz PRL i ustanowienia żydowskich rządów.

Paradoksalnie, więc jest prawdą, że służby PRL, czyli ich funkcjonariusze podlegający Jaruzelskiemu i Kiszczakowi działali na szkodę Polski realizując żydowski plan podboju naszego kraju.

Zagrać Bolkiem po raz trzeci

Najważniejszą polityczną instytucją w Polsce, swoistym sanhedrynem, jest Fundacja S.Batorego. To ona, jako pas transmisyjny między Waszyngtonem a Warszawą, daje polityczne legitymacje do sprawowania władzy w IIIŻydo-RP. Może nie wszyscy pamiętają, ale to właśnie w tej fundacji J.Kaczyński w 2005r. składał obietnicę, że gdy zostanie premierem to usunie z sejmu LPR i Samoobronę. Możemy więc przypuszczać, że sanhedryn wyraził zgodę nie tylko na rządy PiS, ale i na zrzucenie z cokołu Bolka.

Żydzi zdają sobie sprawę, że po 26 latach okradania, niszczenia narodu i państwa kurczy się margines przyzwolenia społecznego Polaków na dalszą degradację, a przede wszystkim zdają sobie sprawę z tego, że rośnie świadomość społeczna. A więc znów chcą – i muszą – zagrać Bolkiem, ikoną „S”, „odzyskania wolności”, integracji z Zachodem, itp. żydowskich sloganów, żeby jeszcze raz zmanipulować Polaków. Jednak chcą się wykpić zbyt tanim kosztem. Jeden „Bolek” za całą bandę syjonistycznych morderców i złodziei – czy to aby nie przesada? Czy pójdziemy na taki geszeft?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Lech Wałęsa – Lejba Kohne

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

http://wolna-polska.pl/ (gość)  •

„Bolek” to dzisiaj słaba karta, to już blotka, nie As, nie Joker, to karta bita. Ale Żydzi nie mają lepszej karty – to ich ostatnia sztuczka i szansa. Bolek stracił swój spiżowy charakter, nawet patynę szlag trafił. Więc oprócz Bolka rzucają Polakom program 500+ – to musi starczyć, bo więcej niczego dać i nie chcą i nie mogą.

Żyd przez 26 lat nie wykreował żadnej nowej kreatury, która mogłaby spełnić tę rolę, co Wałęso-Bolek, bo przecież nie zastąpią go kreatury pokroju Petru, czy Kukiza (pośpiewywał sobie z żydo-rebelinatami na Majdanie). Żyd także nie stworzy już żadnej żydowskiej Solidarności, nie nabije w butelkę klasy robotniczej, dzisiaj istniejącej jako klasa bezrobotnych i najemnej, najtańszej na Zachodzie siły roboczej – to już koniec. Na politycznym horyzoncie zaczyna majaczyć szubienica – „elity” są coraz bardziej przerażone.

_______________

W sieci pojawił się poniższy film „Magdalenka 1989r.”, który nie zawiera żadnych ciekawych treści, czy wypowiedzi bohaterów biesiady, ale jest ważny z dwu istotnych powodów:

– po pierwsze, z powodu widocznej menory, symbolu żydowskiego zwycięstwa (kadry z menorą: czas 0.31; 2.22; 6.49; 8.49),

– po drugie, z powodu familiarnej atmosfery, jaka panowała przy stole.Tylko pozornie nie jest istotny fakt, że widoczny świecznik ma zaledwie sześć ramion, a nie jak nakazuje tradycja żydowska siedem.

Prawidłowa menora zgodna z opisem Księgi wyjścia 1-18 winna posiadać sześć ramion – takie zalecenia konstrukcyjne dał Abramowi (Abrahamowi) Bóg.

Żydzi przywiązują dużą wagę do symboliki, a sześcioramienna menora ma związek z tzw. prawem kontynuacji przymierza synajskiego, o którym jest mowa w Starym Testamencie.

W przymierzu synajskim Bóg dał Izraelitom Torę, dał im również prawo interpretowania jej, Tora stała się odtąd „ich”, nie Boga. W znaczeniu najszerszym Tora to całość żydowskiego prawa i nauczania.

A więc to, co widzimy na filmie – a przecież nie jest to biesiadowanie władzy z opozycjonistami, to biesiadowanie grupy zaprzyjaźnionych osób – to radosne przyklepanie powrotu Żydów do władzy, którą utracili w 1956r. i od teraz, od 1989r., nastąpi kontynuacja ich władzy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

BROŃMY POLSKI, byśmy nie stali się drugą Palestyną

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kto-ponosi-odpowiedzialnosc-za-sytuacje-polski-2016-02 (gość)  •

Nawet bez próby zidentyfikowania otaczającej realnej rzeczywistości, polegając jedynie na informacjach dostarczanych przez propagandowe media korporacyjne, obywatele Zachodu powinni skonstatować fakt zbiorowego obłędu swych przywódców.

odpowiedzi (0)

skomentuj

http://niszczsyjonizm.blogspot.com/

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/potop-kapciowych-metow-szabrownikow-i-paserow-henryk-pajak-2016-02 (gość)  •

Dziś widzę, że nie jestem w Polsce, lecz w dżungli, rezerwacie założonym przez panów Mazowieckiego i Wałęsę W dziesięcioleciu 1944-1954 międzynarodowe męty rzuciły na kolana 24,3 min Polek i Polaków, od niemowląt po starców, bo tylko tyle ich ocalało po wojennej hekatombie niemiecko-sowieckiej.

Powojenne okupacyjne szwadrony terroru, w 100 procentach dowodzo­ne przez Żydów, wymordowały ponad 150 tysięcy Polek i Polaków. Po katach Hitlera nastali kaci Bermana, Fejgina, „Światły”, „Romkowskiego” Humera, Brystygierowej. Kiedy na zachodzie wieszano głównych katów Hitlera, w oku­pacyjnej powojennej Polsce rozstrzeliwano tysiące polskich patriotów, żołnierzy wojennego i powojennego powstania.

Ani jeden z powojennych żydowskich katów nie został osądzony, stra­cony. Różański, Berman, Romkowski, Fejgin, Humer i setki innych, doczekali spokojnej starości. Grzebano ich w huku salw honorowych, warkocie werbli. Grzebano często na anonimowych grobach ich ofiar, aby nawet po podłej śmier­ci mordercy byli górą nad ich ofiarami.Funa Brystygierowa, szefowa Dep. V MBP, sadystka, biła swoich więźniów Ten potwór dożył spokojnej starości i śmierci przez nikogo nie nękany za zbrodnie z lat 1945-54. Tak ujawniała się ciągłość władzy i terroru.

Sadysta Salomon Morel, szef katowni w Świętochłowicach kazał kłaść się więźniom jeden na drugim przemiennymi warstwami na wysokość półtora metra. Po 1956 roku spokojnie mieszkał w Katowicach, a kiedy prokuratura po 30 latach wszczęła niemrawe „śledztwo”, został ostrzeżony przez współ­braci, wyjechał do Izraela, dokąd wysyłano mu aż do zdechu 8-9 tys. złotych miesięcznej emerytury.

Prawie pół wieku później zorganizowali szyderczą komedię pod nazwą „Okrągłego Stołu”, poprzedzonego spiskiem w Magdalence.

Zasiadło przy nim, po uprzednim uzgodnieniu szczegółów o podziale władzy – 57 biesiadników, z czego 47 było „Srulami” pierwszego i drugiego pokolenia powojennego terroru. To drugie pokolenie rządziło nieszczęsnym okrawkiem przedwojennej Polski do 2015 roku, wymieniając się tylko funkcja­mi i fotelami. Aleksander Stolzman „Kwaśniewski” został prezydentem dwóch kolejnych kadencji, a ci, którzy wiedzieli, że jego ojciec to kat Polaków, nie mieli nic do gadania.

Wojciech „Jaruzelski” powiedział po „Okrągłym Stole”. „Tu nie było wygranych i przegranych. Po prostu podzieliliśmy się władzą”.Spoczął na Powązkach. Stawili się na pogrzeb wypróbowani kapo Polaków, m.in. Cz. Kiszczak, Goebbels stanu wojennego – Jerzy Urban. Wierność idei. Solidaryzm mafii. Aż do grobowej deski ich wodza.

skomentuj

Warte sprawdzenia

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Niron (gość)  •

Żyją jeszcze ludzie, którzy znali ludzi, których my postrzegamy jako "mocno historyczne". Otóż rozmawiałem wczoraj z człowiekiem, który znał rodziców Kaczyńskich, zna wiele faktów z ich życia. I na przykład, powiedział, że Rajmund był protegowanym wspomnianego Bermana. Pani Jadwiga, pracując w bibliotece donosiła na tych, co czytali lektury będące nie po ideologicznej linii partii. Faktem jest , że ów człowiek opisywał ich jako komuchów z krwi i kości.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Judeopolonia – atak Żydów na Polskę?

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

żyd kolaborant i zdrajca (gość)  •

Za zbrodnie z czasów drugiej wojny światowej na narodzie polskim nie ponieśli odpowiedzialności ani Niemcy, ani żydobolszewicy. Różnica pomiędzy spisami ludności w roku 1938 i 1946 wyniosła 11 milionów – 35,3 mln (1938 r.) i 24,3 mln (1946 r.). Ani jedni ani drudzy nie zapłacili odszkodowań.

Niemcy czują się teraz pokrzywdzeni i „wypędzeni”. Żydobolszewicy przez ponad pół wieku twierdzili, że zbrodnię katyńską popełnili Niemcy i do tej pory utajniają dokumentację tego jednego z wielu aktów ludobójstwa na polskim narodzie.

Hans Frank, herszt niemieckiej „Generalnej Guberni” ze stolicą w Krakowie powiedział proroczo, że przyjdzie czas, kiedy Polacy będą sami wyjeżdżać do Trzeciej Rzeszy w poszukiwaniu pracy: dobrowolnie, „bez łapanek”.

Siedemdziesiąt lat później żona prezydenta B. Komorowskiego (Żydówka z rodziny UB-eków) obwieściła w czasie kampanii wyborczej Komorowskiego, że wyjazd na zachód to szansa, a nie nieszczęście.

Siedemdziesiąt lat, a wszystko po staremu. Mojemu ojcu „Generalna Gu­bernia” stworzyła niepowtarzalną szansę wywożąc go, po łapance, do Flensburga na przymusowe, katorżnicze roboty. Jest duża szansa, że „szans” A. Komorow­skiej doczekają moje wnuki – prawnuki mojego ojca.

Dlaczego wyjeżdżają, to znaczy dlaczego korzystają z „szansy” stworzonej im przez prezydenta Komorowskiego i jego UB-ecką połowicę?

Jak żyć w kraju, w którym masz tylko gołą ziemię pod stopami? To o nas pisała M. Konopnicka w wierszu „Wolny najmita”. Nie trzeba wyjeżdżać z tobołkiem do Niemiec czy Anglii, aby stać się wolnym najmitą. Tu, w Polsce – także możesz zostać wolnym najmitą.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »