Menu Region

W poniedziałek IPN udostępni teczki Lecha Wałęsy. Co...

W poniedziałek IPN udostępni teczki Lecha Wałęsy. Co zawierają pozostałe materiały z domu Kiszczaka?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Skłodowski (AIP)

3Komentarze Prześlij Drukuj
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński poinformował, że od poniedziałku odnalezione w domu Czesława Kiszczaka teczki Lecha Wałęsy będą dostępne dla dziennikarzy.
1/2

Dom gen. Czesława Kiszczaka

(© Piotr Smolinski)

Prezes IPN poinformował, że ze względu na duże emocje towarzyszące kwestii agenturalnej przeszłości byłego prezydenta, IPN sprawnie przeprowadził procedurę przygotowania dokumentów do udostępnienia. Dr Łukasz Kamiński po raz kolejny zapewnił, że są one autentyczne i dotyczą Lecha Wałęsy, choć przyznał, że nie były badane przez grafologa.

IPN udostępni dziennikarzom, a od środy także naukowcom, teczkę osobową tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Bolek" oraz teczkę pracy TW "Bolek". Według informacji IPN, nie ma wątpliwości, że pod pseudonimem tym kryje się pierwszy Przewodniczący NSZZ Solidarność i były prezydent Lech Wałęsa.

CZYTAJ TAKŻE: Lech Wałęsa znów zmienia wersję ws. podpisu w dokumentach SB. "Obiecał, że papiery wrócą do mnie"

IPN udostępni dziennikarzom i naukowcom kopie dokumentów, będzie można je fotografować, filmować i otrzymać w wersji elektronicznej. Oryginalne dokumenty będą poddane oględzinom konserwatora, choć archiwiści oceniają ich stan jako dobry. Dokumenty będą też badane przez innych ekspertów, w tym m.in grafologów.

Prezes IPN zapowiedział, że kolejny z sześciu pakietów dokumentów zajętych w domu byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka został przekazany specjalistom i niebawem będzie także udostępniony. Dr Kamiński nie chciał jednak powiedzieć nic o treści kolejnych dokumentów.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wszystkie

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mka (gość)  •

Poproszę o wszystkie znalezione, a nie tylko 2.
Czyżby innych tam nie było?
Albo wszystko. albo nic.
Tego wymaga SPRAWIEDLIWOŚĆ.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Polowanie na czarownice rozpoczęte

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

x (gość)  •

zamiast reform gospodarczych będziemy mieli gry teczkami.

skomentuj

Podziękuj generałowej

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Władysław (gość)  •

Ta pani otwarła tzw. szafę z Pandorą.
Lemingu, przypomnij sobie
Obiecał nam kandydując na prezydenta po 100 milionów, przekonywał, że będzie z siekierką siał sprawiedliwość w kraju. Czekałem na to i nie doczekałem się. Za to sprawnie ekspezetpeerowcy i wszelkiej maści agenci przejęli fabryki, banki i urzędy. Dla ludu zostały ochłapy z tzw. prywatyzacji. Działo się to pod parasolem z**ęknionego prezydenta-Bolka. Na 100 procent jestem przekonany, że bał się ujawnienia prawdy o sobie. My za to zapłaciliśmy majątkiem narodowym. Teraz jesteśmy ubodzy, niesamowicie zadłużeni, gdy tymczasem huty, cukrownie, cementownie opylane za złotówkę lub likwidowane, bo "były deficytowe, przestarzałe, bez perspektyw". Ci, co bronią Bolka, czyli PO, Nowomodni, Frasyniuki to tacy sami szkodnicy co ich idol.

odpowiedzi (0)

skomentuj