Menu Region

USA: Hillary Clinton wygrała prawybory w Południowej...

USA: Hillary Clinton wygrała prawybory w Południowej Karolinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak (AIP)

1Komentarz Prześlij Drukuj
Hillary Clinton to niekwestionowana zwyciężczyni sobotnich prezydenckich prawyborów Demokratów w Karolinie Południowej. Polityk zdobyła 73 proc. głosów wyborców, podczas, gdy jej rywal senator z Vermont Bernie Sanders zaledwie 26 proc – podaje CNN.
1/2

Hillary Clinton

(© Gerald Herbert)

Była sekretarz stanu Hillary Clinton ze spokojem czeka na „Super Wtorek”, kiedy to prawybory odbędą się aż w 11 stanach. Była sekretarz stanu, głównie dzięki poparciu Afroamerykanów, którzy stanowią ponad połowę elektoratu Demokratów w Karolinie Południowej, zmiażdżyła w sobotę swojego konkurenta. Zdobyła ponad 73 proc. Głosów wyborców, Bernie Sanders – 26 proc.

- Pomimo tego, co możemy usłyszeć w tej kampanii, nie musimy wcale przywracać Ameryce wielkości.
Ameryka już w tej chwili jest wielka - mówiła Clinton, czyniąc aluzję do słów kandydata Republikanów Donalda Trumpa. Jak dodała 59-letnia polityk, dziś ważne jest aby, Ameryka znowu była zjednoczona. Jej zdaniem zamiast budować mury, należy znosić bariery.

CZYTAJ TAKŻE: USA: Grzeczna debata Clinton-Sanders

Sanders nie traci dobrego humoru. W oświadczeniu pogratulował Clinton, ostrzegając jednocześnie, że walka dopiero się rozpoczęła. – Ta kampania dopiero się rozpoczęła. My wygraliśmy w New Hampshire, Hillary odniosła zwycięstwo w Iowa, teraz uzyskała zdecydowane poparcie w Karolinie Południowej. Czasem wygrywasz, czasem przegrywasz – stwierdził polityk.

Karolina Południowa to czwarty stan, w jakim wyborcy oddawali głos w prawyborach prezydenckich Demokratów. Głosowanie ma wyłonić kandydata partii, który powalczy w listopadzie o fotel prezydenta.1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ah te kobiety :-)

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

george dablju (gość)  •

59 lat to Clintonowa miała za prezydentury Busha.

odpowiedzi (0)

skomentuj