Menu Region

USA: Donald Trump triumfuje w prawyborach w Nevadzie

USA: Donald Trump triumfuje w prawyborach w Nevadzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Sikorski (AIP)

2Komentarze Prześlij Drukuj
Donald Trump Donald Trump

Donald Trump (© Jae C. Hong)

Donald Trump pokonał swoich rywali w prawyborach w Nevadzie. To jego trzecie zwycięstwo w wyścigu po nominację prezydencką z ramienia Republikanów. Jego zwolennicy nie mają już wątpliwości, że wygranym tego pojedynku będzie właśnie kontrowersyjny miliarder.
Przez przyszłotygodniowym Super Wtorkiem, kiedy rozwiąże się worek z prawyborami to dobry prognostyk dla Trumpa, który pokazał, że jego wcześniejsze wygrane w New Hampshire i Południowej Karolinie nie były przypadkiem, a drugie miejsce w Iowa uznano za wypadek przy pracy.

- Kochamy Nevadę, kochamy Nevadę - mówił do rozentuzjazmowanego tłumu swoich zwolenników Trump i zapewniał, że wszyscy będą dumni z nowego prezydenta i jeszcze bardziej dumni ze swojego kraju.


Po raz pierwszy w tych prawyborach większość, bo 57 proc. głosujących w Nevadzie powiedziała, że jest „zła” na rząd federalny.
Trzech na pięciu biorących udział w prawyborach w Nevadzie powiedziała, że nad prezydent z politycznym doświadczeniem przedkładają kogoś spoza obecnego establishmentu. Wszyscy mieli na myśli Trumpa, który po ogłoszeniu wstępnych wyników powtarzał: wygramy wygramy, wygramy.

I tak, jak Trump triumfował, nietęgie miny mieli jego polityczni rywale, Marco Rubio i Ted Cruz. Wygrana Trumpa w Nevadzie była nad nimi ogromna, miliarder zgromadził 43 procent , podczas gdy obaj jego rywale w sumie 24 procent.

Rubio był tak zdruzgotany uzyskanym wynikiem, że nie zabrał nawet głosu po zakończonym głosowaniu, z kolei wyglądający na potwornie wymęczonego Cruz oznajmił tylko, że jest jedyną alternatywą dla Trumpa.

- Tylko moja kampania jest w stanie pokonać Trumpa – przekonywał swoich zwolenników Cruz, ale nie wzbudził tym oświadczeniem entuzjazmu.

Pokonanie Trumpa przez tych kandydatów będzie trudne, bo miliarder zgarnia głosy zarówno umiarkowanych wyborców, jak i tych o bardzo konserwatywnych poglądach. Wygrał też w rejonach wiejskich, zyskał również poparcie tych z najlepszym wykształceniem.

Trump okazał się również lepszy od Cruza wśród ewangelicznych chrześcijan. - Kocham ewangelików – mówił Trump i dodawał, że został też numerem jeden wśród ludności hiszpańskojęzycznej.

- Nadchodzą dla nas cudowne dwa miesiące – obiecywał swoim wyborcom Trump, przekonany, że ma już republikańską nominację w kieszeni.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

go Trump!!!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

luis (gość)  •

Amerykanie potrzebują charyzmatycznego prezydenta, dumnego prezydenta, decyzyjnego a nie prezydenta który chroni nieróbstwo swoich, prezydenta socjalisty i prezydenta mazgaja.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ciekawostka

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

adsenior (gość)  •

Ilu czytelników EX wie, ze w USraelu, to nie obywatele dokonują wyboru prezia, lecz elektorzy. Obywatele glosują na elektorów, a oni dopiero wybierają prezia. Może tak być, że pomimo rzeczywistego głosowania, na danego kandydata i uzyskania, przez niego większości, preziem zostaje kontrkandydat, bo ma więcej głosów elektorskich. Ot taki szczyt demokracji!

odpowiedzi (0)

skomentuj