Menu Region

Turcja: Służby zidentyfikowały kurdyjskiego zamachowca z...

Turcja: Służby zidentyfikowały kurdyjskiego zamachowca z Ankary

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak (AIP)

Prześlij Drukuj
Tureckie służby znają tożsamość sprawcy zamachu bombowego, do którego doszło w ubiegłą środę w stolicy państwa. To Kurd z ugrupowania Sokoły Wolności Kurdystanu. W wyniku ataku terrorysty zginęło 29 osób.
1/2

Miejsce zamachu w Ankarze

(© Str/AP Photo)

Za zeszłotygodniowy zamach bombowy, którego celem był konwój autobusów wojskowych odpowiada Abdulbaki Somer – 26-letni Kurd z ugrupowania Sokoły Wolności Kurdystanu. Terrorysta, który w godzinach szczytu w samym centrum Ankary zdetonował bombę w samochodzie pułapce niedaleko pojazdów wojskowych, pochodził z prowincji Van na wschodzie Turcji.

W związku ze sprawą zatrzymano w sumie 17 osób.Tymczasem liczba ofiar zamachu wzrosła do 29. Lokalne media donoszą, że kolejna ciężko ranna osoba zmarła w szpitalu. Większość zabitych to żołnierze.

CZYTAJ TAKŻE: Turcja: Wybuch samochodu-pułapki w Ankarze. Nie żyje co najmniej pięć osób [ZDJĘCIA+VIDEO]

Premier Turcji powiedział w zeszłym tygodniu, że za zamachem w Ankarze stoją ludzie z kurdyjskiej organizacji YPG działającej w Syrii. Ahmet Davutoglu oświadczył, że bojówkarze YPG współdziałali z oddziałami Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), to organizacja zakazana w Turcji, uznawana przez wiele państw za terrorystyczną.

Wówczas tureckie władzy zidentyfikowały sprawcę ataku jako Saliha Naccara, obywatela Syrii, który przyjechał niedawno do Turcji jako uchodźca.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się