Rajdowe Mistrzostwa Europy wracają do Włoch

  Rajdowe Mistrzostwa Europy wracają do Włoch

  Maciej Badowski AIP, Twitter: @BadowskiMaciej

  Strefa Biznesu

  Aktualizacja:

  Strefa Biznesu

  Rozpoczyna się finałowa faza tegorocznych zmagań – do końca pozostały już tylko dwa rajdy. Rally di Roma Capitale rozegrany zostanie w dniach 15-17 września i jest przedostatnią rundą zaciętych zmagań, których liderami są Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran. Zawodnicy LOTOS Rally Team wystartują z pierwszym numerem startowym i będą walczyć o kolejne punkty w drodze do trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego.
  - Nowy rajd to duże wyzwanie, na które czeka się z podekscytowaniem- mówi Kajetanowicz.

  - Nowy rajd to duże wyzwanie, na które czeka się z podekscytowaniem- mówi Kajetanowicz. ©Bartosz Frydrych

  Areną siódmego starcia w mistrzostwach Starego Kontynentu będą wąskie i przyczepne asfalty okolic Rzymu, zabytkowej stolicy kraju nad zlewiskiem Morza Adriatyckiego, Tyrreńskiego, Liguryjskiego i Jońskiego. Konsekwentnie i w bardzo dobrym stylu swój cel realizują Kajetanowicz i Baran. Aktualni mistrzowie Europy ukończyli wszystkie dotychczasowe rundy, prezentując doskonałe tempo, które pozwoliło im wygrywać odcinki specjalne na pięciu z sześciu rajdów. Trzy z nich kończyli na podium, wygrywając w tym legendarny Rajd Akropolu.

  - Nowy rajd to duże wyzwanie, na które czeka się z podekscytowaniem. Zawsze chciałem wystartować we Włoszech, ponieważ są tam wyjątkowe fragmenty dróg asfaltowych, których próżno szukać w innych rundach kalendarza.
  Ponadto startuje tam wyrównana i silna konkurencja. To kraj, z którego wywodzi się piętnastu mistrzów Europy. Z dużym optymizmem patrzę na ten start, mam świetny zespół i samochód, dzięki czemu liderujemy w zmaganiach. Przed nami kluczowe momenty, które wymagają wielkiego skupienia i perfekcyjnego przygotowania. Czuję potężne wsparcie moich kibiców, którzy wierzą w historyczny sukces. To dodaje prędkości i pewności siebie w walce o trzeci tytuł mistrzowski- mówi Kajetan Kajetanowicz, lotos Rally Team.

  Włoskie odcinki to prawdziwy festiwal zakrętów. Siódma runda czempionatu liczy łącznie blisko 200 kilometrów odcinków specjalnych, które razem z fragmentami dojazdowymi dają prawie 790 kilometrów. Organizatorzy przygotowali dla zawodników dwanaście prób.  Konkurencja próbuje dogonić Kajetanowicza  77 zgłoszeń (w tym 45 w klasyfikacji FIA ERC) odebrali organizatorzy Rajdu di Roma Capitale. W siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy konkurentami Kajetanowicza będą zawodnicy z 16 krajów, a wśród nich główni rywale, plasujący się za nim w klasyfikacji generalnej, m.in. Bruno Magalhães (Portugalia) czy Aleksiej Łukjaniuk (Rosja). Aż 25 kierowców korzystać będzie z samochodów w specyfikacji najmocniejszej w cyklu klasy R5.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama