1

Australia

1

• Spotkanie relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne nasze relacje.

• Koniec! Dania remisuje 1:1 z Australią, po dwóch spotkaniach ma cztery punkty i przed sobą starcie z Francją. Mogą czuć niedosyt Australijczycy, większość meczu prezentowali się dużo lepiej, mogli pokusić się tutaj o trzy punkty. Z mundialu jeszcze nie odpadli, przy sprzyjających okolicznościach stać ich na ewentualne wyjście z grupy.

• Doszedł do piłki Braithwaite, ale uderzył bardzo lekko; Ryan bez problemu złapał piłkę.

• Jeszcze walczą Duńczycy, mają rzut rożny.

• Eriksen sprzed pola karnego obok słupka. Doliczone trzy minuty.

• Schmeichel! Dwie świetne interwencje w odstępie kilkudziesięciu sekund, najpierw po indywidualnej akcji Arzaniego, a po chwili po sprytnym uderzeniu Leckiego!

• Katastrofalna centra Delaneya podsumowująca grę duńskiego zespołu w drugiej połowie.

• Spadło w końcówce tempo spotkania, zwolnili Australijczycy, piłkę powoli rozgrywają Duńczycy.

• Ukarany Sisto za nadmierne protesty w kierunku arbitra.

• Ostatnia zmiana w australijskich szeregach - Irvine za Rogicia.

• Co tam się stało?! Arzani fantastycznie przebił się przy linii końcowej i świetnie zagrał wzdłuż piątego metra. Piłka jednak minęła wszystkich zawodników zgromadzonych wokół bramki Schmeichela i wypadła poza linię końcową! To mogła być znakomita okazja.

• Sisto za mocno i nieprzyjemnie do Corneliusa, ma ochotę do gry skrzydłowy Celty, ale wielokrotnie dziś podejmował złe decyzje.

• Arzani głową obok bramki.

• Objawił się Martin Braithwaite po wejściu na boisko - stracił piłkę i sfaulował przeciwnika.

• Niezmordowany Leckie pokręcił trochę Larsenem i oddał strzał, który jednak nie sprawił zagrożenia duńskiemu golkiperowi.

• Jurić w miejsce kontuzjowanego kolegi.

• Andrew Nabbout nie wygląda na kogoś, kto będzie zdolny kontynuować grę - doznał kontuzji barku, już zszedł z boiska. Wydaje się, że to niestety poważny uraz.

• I w odpowiedzi sprzed pola karnego strzelał Sisto po akcji Corneliusa. Zabrakło dosłownie kilku centymetrów, świetnie to zrobił zawodnik Celty Vigo.

• Rogic! Ależ gra ten piłkarz w drugiej połowie, znów zaimponował niezłym dryblingiem, zszedł na lewą nogę i uderzył na bramkę, lecz minimalnie za lekko, by zaskoczyć Schmeichela.

• Mooy z dystansu tuż nad bramką! Bardzo niewiele zabrakło!

• Młody Arzani na boisku, zszedł Robbie Kruse.

• Cornelius za Joergensena.

• Sporo szczęścia mają Duńczycy! Schmeichel popełnił błąd przy wyjściu do piłki, bramka przez chwilę była pusta, ale jednego z Australijczyków szykującego się do strzału, uprzedził Kjaer. Rzut rożny.

• Znakomicie wygląda Rogic w drugiej połowie, jest wszędzie, teraz szukał prostopadłym podaniem Mooya, ale zabrakło minimalnie dokładności.

• Znów ładnie Rogic, ale Kruse na stojąco chciał przyjąć podanie od piłkarza Celtiku, w efekcie stracił piłkę.

• Odkąd w 38. minucie Australia wyrównała, prezentuje się dużo bardziej żwawo od Danii. Więcej zaangażowania, więcej chęci, szybsze granie piłką. Naprawdę mogą się podobać podopieczni Berta van Marwijka.

• Świetna akcja Rogicia, który popisał się znakomitym dryblingiem i wypuścił w bój Leckiego. Gdyby nie Simon Kjaer, mogłoby być bardzo groźnie.

• Jeśli Dania nie wyjdzie z grupy, Poulsena możemy już na mundialu nie zobaczyć; z powodu dzisiejszej żółtej kartki, nie zagra w ostatnim spotkaniu z Francją. Inna sprawa, że z taką grą, i tak mógłby trafić na ławkę rezerwowych.

• I mamy zmianę - za słabego dziś Poulsena wchodzi Braithwaite.

• W odpowiedzi zagotowało się pod bramką Ryana, ale wśród kilku skaczących do piłki zawodników, najlepiej poradził sobie jeden z Australijczyków.

• I było też groźnie po rzucie rożnym, ledwo sobie poradził duński zespół.

• Po stracie Eriksena ruszyli z huraganowym atakiem Australijczycy; Leckiego w ostatniej chwili uprzedził Stryger Larsen.

• Joergensen ruszył w pole karne i podał do Sisto, ale ten wyglądał na zaskoczonego zagraniem partnera i nie przyjął futbolówki.

• Delaney sprytnie barkiem w stronę Joergensena, ten jednak nie zdołał opanować podania.

• Australijczycy ruszyli niezwykle zmotywowani, już dwukrotnie dostali się w pole karne rywali, ale nie zdołali zagrozić Schmeichelowi.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Przerwa! Australijczycy długo próbowali wyrównać stan meczu i w końcu im się to udało poprzez pewne wykonanie słusznej jedenastki. Remis wydaje się zasłużony, mecz stoi na niezłym poziomie, druga połowa zapowiada się ciekawie. Wracamy za niewiele ponad kwadrans.

• Dwie minuty doliczone.

• Sainsbury sugerował faul przy poprzedniej sytuacji, ale sędzia Lahoz pozostał nieugięty, wydawało się, że słusznie.

• Mooy dobrze dorzucił z rzutu wolnego, walczył z Duńczykami niezmordowany Sainsbury, ale nie zdołał dojść do piłki.

• AJAJAJ! Blisko bramki samobójczej Sainsbury. Po rzucie wolnym piłka minęła kilku zawodników, trafiła w nogę obrońcy Australii, a ten niemal nie zaskoczył własnego bramkarza!

• Świetnie wykonał jedenastkę kapitan australijskiego zespołu, niemal identycznie, jak z Francją. Kilka minut do końca pierwszej połowy, ciekawe, czy Australia nabierze wiatru w żagle!

• GOOOOOOL! Pewnie Jedinak i mamy 1:1!

• Mike Jedinak podchodzi do piłki!

• I jest rzut karny! Była ręka Yussufa Poulsena! I do tego kartka dla piłkarza RB Lipsk!

• VAR! Sędzia sprawdza, czy nie było ręki jednego z Duńczyków po strzale Leckie.

• Leckie kolejny raz wyprowadził w pole Duńczyków i doszedł do strzału, lecz został zablokowany.

• Akcja Kruse'a zakończona interwencją Schoene, będzie kolejny dziś korner.

• Rogic długo zbierał się z murawy po tym, jak "w kleszcze" wzięli go Kjaer i Schoene.

• Mieli wreszcie swoją szansę Australijczycy, ale strzał jednego z nich, bodajże Kruse, został zablokowany.

• Kręci głową kapitan Australii, Mike Jedinak. Doświadczony zawodnik szukał podaniem kolegów, a piłka spadła najbliżej Dalsgaarda.

• Leckie ładnie pociągnął lewym skrzydłem, ale dośrodkował do nikogo.

• I znów to samo! Do szesnastego metra Australia radzi sobie naprawdę nieźle, a później przychodzi konieczność stworzenia poważnego zagrożenia, co kończy się interwencją duńskiej obrony.

• Wzorowa wręcz akcja Duńczyków, kilka świetnych, składnych podań, finalnie Dalsgaard dorzucił "na nos" Joergensenowi, ale ten z bliska przestrzelił! To powinno być 2:0!

• Rogic sprzed pola karnego kilka metrów obok bramki.

• Ładna próba Pione Sisto, przebojowy zawodnik sprytnie starał się zaskoczyć Ryana, ten jednak zachował czujność.

• Kolejna próba Australijczyków kończy się bez efektu. Tworzą akcję, ale brakuje im "kropki nad i".

• Mieliśmy małe problemy techniczne, ale już wszystko jest w porządku, przepraszamy. Wynik się nie zmienił, wciąż 1:0 dla Danii.

• Jeszcze słowo o personaliach w obu zespołach - na uwagę zasługuje brak Williama Kvista w szeregach europejskiej drużyny. Doświadczony pomocnik został zniesiony na noszach w starciu z Peru, złamał żebra i został już odesłany na leczenie do domu. W jego miejsce gra Lasse Schoene.

• Znów się działo pod bramką Schmeichela po dośrodkowaniu z rogu, znów do piłki doszedł Leckie, ale tym razem poważnie nie zagroził duńskiemu golkiperowi.

• Dynamiczny początek, oba zespoły zdecydowanie ruszyły, ale teraz to Australia musi dążyć do zdobycia bramki, Danii spieszyć się nie musi.

• Teraz szarżowali podopieczni van Marwijka, jednak skończyło się tylko na kornerze, z którego nic nie wyniknęło.

• Australijczycy stracili piłkę kilka metrów przed polem karnym, ta trafiła do Joergensena, który świetnie ją opanował i zgrał do Eriksena. Piłkarz Tottenhamu znakomicie "nakrył" futbolówkę i potężnym uderzeniem nie dał szans Ryanowi. 1:0!

• GOOOOOOOL! Dania na prowadzeniu! Eriksen!

• I teraz blisko bramki Australijczycy! Leckie odnalazł się najlepiej po centrze z rzutu rożnego, oddał strzał głową i minimalnie spudłował.

• Rogic starał się pokonać Schmeichela z dystansu, po rykoszecie piłka poleciała na róg.

• Teraz po rzucie rożnym duński zespół stworzył zagrożenie, strzał jednego z zawodników minął bramkę Australii.

• Już było groźnie po wrzutce Eriksena z rzutu wolnego, na piłkę czaił się Simon Kjaer, ale został uprzedzony przez rywala.

• Rozpoczęli!

• Zapraszamy na relację z pierwszego dzisiejszego spotkania Mistrzostw Świata - Dania kontra Australia.