Menu Region

Libia: Amerykanie zbombardowali ośrodek treningowy ISIS....

Libia: Amerykanie zbombardowali ośrodek treningowy ISIS. Zginął organizator zamachu w Bardo?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksandra Gersz (AIP)

Prześlij Drukuj
W piątek amerykańskie samoloty wojskowe przeprowadziło naloty na bazy Pańskie Islamskiego w mieście Sabrata w Libii. Zginęło ponad 40 osób, w tym prawdopodobnie jeden z liderów ISIS.
1/2

Noureddine ChouchaneCelem USA byl ośrodek treningowy ISIS w Sabracie, mieście w północno-zachodniej Libii, niedaleko stolicy kraju, Trypolisu. O liczbie ofiar, 41 osobach, poinformował burmistrz Sabraty cytowany przez BBC. Z kolei miejscowe media informują o co najmniej 30 zabitych.

Wśród ofiar może być jeden z liderów ISIS, Tunezyjczyk Noureddine Chouchane, który jest odpowiedzialny za dwa ubiegłoroczne zamachy w sąsiadującej z Libią Tunezji. W marcu w ataku na Muzeum Bardo w Tunisie zginęły 23 osoby, z kolei w czerwcu w kurorcie Susa dżihadyści zamordowali 39 osób. W obu przypadkach ofiarami byli głównie zagraniczni turyści.

CZYTAJ TAKŻE: Zamach w Tunisie: Krwawa jatka w Bardo i "przedśmiertne" selfie [RELACJE ŚWIADKÓW ATAKU]

Państwo Islamskie, które utworzyło kalifat w Syrii i Iraku, działa w Libii od roku. Na terenie kraju znajduje się blisko sześć tys. wojowników. USA bombarduje ISIS na Bliskim Wschodzie oraz w Libii, która po przewrocie politycznym cztery lata temu - obaleniu Mu’ammara al-Kaddafiego, pogrążona jest w chaosie.

Tydzień temu amerykański sekretarz obrony Ash Carter ogłosił, że USA nadal będzie atakować libijski oddział ISIS.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się