Menu Region

Kryzys imigracyjny to broń w ręku Putina. Chce podzielić i...

Kryzys imigracyjny to broń w ręku Putina. Chce podzielić i osłabić Europę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

David Charter, Michael Savage

9Komentarzy Prześlij Drukuj
Krwawa wojna w Syrii wypędziła z tego kraju miliony ludzi. Zalewają oni teraz Europę, co jest na rękę Putinowi. Razem z prezydentem Syrii podsyca on napięcia między europejskimi sojusznikami.
1/2

Syryjscy żołnierze przy samochodzie z podobiznami Asada i Putina

(© Pavel Golovkin)

NATO oskarżyło Władimira Putina o wykorzystywanie kryzysu migracyjnego jako narzędzia walki, której celem jest spychanie Europy na krawędź załamania. Wielka Brytania miałaby w ramach projektowanego funduszu wpłacić 82.6 mln euro na pomoc dla Grecji, która boryka się z rosnąca liczbą migrantów już przebywających na jej terytorium. Tymczasem Moskwę i Damaszek winni się za podsycanie napięcia między europejskimi sojusznikami.


Rosja i reżim Baszara al-Asada w sposób świadomy wykorzystują kryzys jako instrument służący przeciążeniu europejskich struktur pomocowych i złamania determinacji Unii Europejskiej - powiedział podczas przesłuchania w komisji sił zbrojnych Senatu dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove.

CZYTAJ TAKŻE: Syria: Krwawe zamachy w Damaszku i Hims. Zginęło co najmniej 150 osób [ZDJĘCIA+VIDEO]

Jego zdaniem rosyjskie działania w Syrii „gwałtownie zaostrzyły problem”. Syryjski reżim używa bomb beczkowych przeciw ludności cywilnej. To terroryzowanie ludzi tak, aby zmusić ich do „wyruszenia w drogę”. W ten sposób Moskwa i Damaszek świadomie stwarzają kolejne problemy innym krajom.

Generał Breedlove twierdzi, że osoby uciekające przed wojną domową w Syrii i Państwem Islamskim są prawowitymi uchodźcami. Jednak w ostatnich miesiącach w składzie tej grupy nastąpiła widoczna zmiana. - Nie ma wątpliwości, że codziennie do Europy wraz uchodźcami docierają przestępcy - terroryści i wracający z walk [po stronie dżihadu] obywatele różnych krajów - dodaje Breedlove.

W czwartek David Cameron miał przedstawić szczegóły wartej 1.5 mld funtów umowy ze stroną francuską dotyczącej prac nad nową generacją dronów. Wszystko to odbywa się w chwili, gdy wzrasta groźba, że niestabilna sytuacja na Bliskim Wschodzie rozleje się także na Zachód.

Cameron przemawiał przed rozpoczętym wczoraj w Amiens dorocznym szczytem Francja-Wielka Brytania. Brytyjski premier stwierdził, że oba państwa są dumnymi sojusznikami, którzy razem pracują nad poprawą bezpieczeństwa. Jego wypowiedź zapewne wywoła komentarze, że wspomniany kontrakt po części zawarto dla podtrzymania dobrym stosunków między krajami w kontekście zbliżającego się referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

W minioną środę problem uchodźców wywołał napięcia między europejskimi przywódcami. Kanclerz Austrii Werner Faymann bronił decyzji o ograniczeniu przez jego kraj liczby przyjmowanych migrantów. - Austria nie jest poczekalnią Niemiec - oświadczył zdecydowanie Faymann i zaatakował Angelę Merkel za jej „chaotyczne” podejście do kwestii osób starających się o azyl.

CZYTAJ TAKŻE: Irak: Kurdowie odbili 15-letnią Szwedkę Marilyn Nevalainen z rąk ISIS [VIDEO]

Codziennie przez Morze Egejskie do Grecji dociera ponad 2 tys. osób. Próbują oni dostać się do innych państw zachodnich. To z kolei powoduje, że na północnych granicach tego kraju tworzy się coraz bardziej niestabilne i potencjalnie wybuchowe „wąskie gardło” liczące nawet do 15 tys. migrantów. Dodajmy, że Macedonia obecnie przepuszcza tylko do 250 nowych przybyszów dziennie.

Trwają też próby przekonania Turcji - jeszcze przed poniedziałkowym szczytem UE - do uczestnictwa w kierowanym przez Niemcy projekcie mającym na celu zatrzymanie prze nią na swoim terytorium przebywających tam obecnie 2.5 mln syryjskich uchodźców.
1 »
9

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Banda z USA

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wujek sam (gość)  •

Cały zamęt w świecie to sieja zydzi amerykanscy,a pachoły ich popierają.Trzeba być debilem by tego nie widzieć.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To wina Putina ? Jakim trzeba być idiotą żeby w niekontrolowany sposób wpuścić taki tłum o bliżej...

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

historią doświadczony (gość)  •

nieokreślonej reputacji w swoje granice ? Kilkunastu takich posłało na tamten świat pasażerów z czterech samolotów a także zburzyć dwa wieżowce z 3 tysiącami ludzi. Putin wykorzystuje jedynie głupotę i to nie sądzę że głupotę Merkel ale otaczającego ją różnego rodzaju Martinów Schultzów spod zielonych kodów. Merkel nie jest kobietą nierozsądną ale że aż tak okazała się naiwną ?
Putin byłby idiotą żeby z takiej okazji nie skorzystać a on idiotą nie jest i trzeźwiej realizuje swoją politykę niż ta brukselska zbieranina.

odpowiedzi (0)

skomentuj

nato posrane

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

adam (gość)  •

Ze strachu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Putin kaput!

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krakus (gość)  •

Należało słuchać takich ludzi jak Ryszard Kukliński i Lech Kaczyński, którzy dawno ostrzegali przed Putinem.
Na razie polityka USA jest właściwa - Rosja słabnie i raczej nie pomogą tu awanturnicze podrygi zdychającego ścierwa wyleniałego niedźwiedzia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bajzel

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lenin (gość)  •

Najpierw dokładnie odpowiedzmy sobie na pytanie kto tego bajzlu na BLISKIM WSCHODZIE narobił wprowadzając swoją demokrację i dlaczego nie przyjmuje uchodzców i nie straszcie ludzi

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ala

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ala (gość)  •

Ile wam płacą za sianie tej propagandy, pismaki. Jesteście zwykłym ścier......m. Przestaje was czytać. Zwykły brukowiec. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ślązok z wyboru.

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Macisław Płatow (gość)  •

NATO powinno oskarżyć W.Putina że Rosjanie za głośno bączki puszczają.PARODIA.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zimnowojenna propaganda

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Crazy Ivan (gość)  •

Pan general zapomnial tylko, ze to USA ufundowaly i wyszkolily i uzbroily ISIS zmuszajac tysiace ludzi z Syrii i Iraku do wyruszenia w droge.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To nie Putin zapraszał islamistów do UE.

+8 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

To małpa z Berlina, (gość)  •

wytresowana za młodu w socjalistycznych organizacjach DDR.

odpowiedzi (0)

skomentuj