Menu Region

Irak: Kurdowie odbili 15-letnią Szwedkę Marilyn Nevalainen z...

Irak: Kurdowie odbili 15-letnią Szwedkę Marilyn Nevalainen z rąk ISIS [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak (AIP)

4Komentarze Prześlij Drukuj
Szwedka, która dobrowolnie przystąpiła w szeregi Państwa Islamskiego (ISIS) w Iraku wkrótce wróci do domu. Jest to możliwe dzięki brawurowej akcji kurdyjskich sił specjalnych, które odbiły 15-latkę z rąk dżihadystów. I to już po raz drugi – podaje „The Times". ZOBACZ VIDEO.
1/3

(© Marko Drobnjakovic)Maj 2015 roku. 15-letnia ciężarna Marilyn Nevalainen i jej 19-letni chłopak mówią rodzicom, że wybierają się na kilkudniową wycieczkę do Sztokholmu. Po raz ostatni widziano ich na dworcu kolejowym w Boras rodzinnym mieście dziewczyny, niedaleko Göteborga.
Przez Danie, Bułgarię i Turcję udali się do Syrii. Ostatnim przystankiem pary był Irak. Tam chłopak przyłączył się do grupy związanej z Al-Kaidą, później przechwycili go członkowie Państwa Islamskiego. Nevalainen nie odstępowała go ani o krok.

Ojciec Marilyn w rozmowie ze szwedzką gazetą „ Boras Tidning” przyznał, że długo nie miał kontaktu z córką. Udało mu się zamienić z nią tylko parę słów dopiero, gdy pewna kobieta potajemnie pożyczyła jej telefon. Zniewolona musiała Nevalainen poprzysiąc wierność terrorystom. Szwedzkie media donoszą, że jej chłopak miał zginąć podczas rosyjskiego nalotu w Ramadi.

CZYTAJ TAKŻE: Szokująca instrukcja ISIS. Państwo Islamskie radzi, jak sprzedawać, bić i gwałcić niewolnice

Szwedzki dziennikarz radiowy Joel Wendle przyznał w rozmowie z „Daily Telegraph”, że dziewczyna zdała sobie sprawę, że znalazła się w pułapce. - Pojechała tam z chłopakiem, który marzył o przyłączeniu się do bojowników z ISIS. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej z rodzicami powiedziała, że chce wracać do domu – mówił Wendle. Podobne informacje pojawiły się w szwedzkich mediach już w ub. roku. 15-latka miała powiedzieć rodzicom, że czuje się zagrożona, przebywała w obszarze ciągłych bombardowań.

Teraz kurdyjski rząd regionalny w Iraku doniósł, że jego siły antyterrorystyczne uwolniły Nevalainen. Udana operacja miała miejsce 17 lutego koło Mosulu. To władze Szwecji i rodzina dziewczyny poprosiły o pomoc w zlokalizowaniu i uwolnieniu Marilyn.

CZYTAJ TAKŻE: Państwo Islamskie wykorzystuje nawet 12-latki jako niewolnice seksualne. Wstrząsające relacje kobiet

Co ciekawe, pierwszy raz uwolniono ją z rąk dżihadystów w październiku ub. roku. Dziewczyna wróciła jednak do chłopaka. Kilka dni później urodziła mu syna.

- Przeprowadziliśmy akcję w centrum Mosulu w tajemnicy. Obyło się bez ofiar, nie aresztowaliśmy niestety bandytów – przyznał kurdyjski oficjel agencji AFP.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Upadek Szwecji

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jaks (gość)  •

ISIS więzi tam jeszcze mnóstwo kobiet które o wiele bardziej zasługiwały na tą akcję, od tej szmaty, szkoda że nie podzieliła losu swego chłopaka. Niepotrzebnie narażano życie dla tego czegoś. Życie z mordercami i gwałcicielami jej nie przeszkadzało, jak zaczęły spadać bomby to zabrać ją do domu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Cap.Sweeden

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sweeden YES (gość)  •

Dopiero 15 lat a taka tolerancyjna i progresywna że już ISIS popiera. Szwecja to zaiste piękny kraj.

odpowiedzi (0)

skomentuj

15 letnia ciężana????????????Czy w Szwecji zalegalizowano pedofilię?

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marcos (gość)  •

Szwecja to jest cyrk anie państwo .15 letnia ciężarna ? W nowoczesnej Szwecji ? uciekła bo chciano ją wyskrobać na siłę czy też "narzeczony " był wyznania muzułmańskiego ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

!

+17 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tornado147 (gość)  •

A po co szmatę odbijano skoro ją tam ciągnie jak psa do jatki ??

odpowiedzi (0)

skomentuj