Francuzi mistrzami Europy do lat 19. W finale rozjechali Włochów

jac
Francja mistrzem Europy do lat 19
Francja mistrzem Europy do lat 19 Uwe Anspach
Młodzi wzięli odwet za seniorów. Reprezentacja Francji do lat 19 wygrała Mistrzostwa Europy. W finale pokonała Włochy 4:0. Dwie bramki padły przed przerwą, trzecia i czwarta tuż przed końcem spotkania.

Francja wyszła na prowadzenie już w 6 minucie. Harit wypuścił Augustine. Ten najpierw przyjęciem zabawił się z dwoma obrońcami, a zaraz potem zwodem minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Gol na 2:0 padł niecały kwadrans później. Dośrodkowanie od Michelina wykorzystał Blas. Uderzył głową. Wynik na 3:0 w 82 minucie podwyższył Gelin (asysta – Blas). To nie był koniec. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na 4:0 strzelił bowiem Diop (asysta - Maouassa)

Francja, nim w finale pokonała Włochy, w grupie B dała radę Holandii (5:1) oraz Chorwacji (2:0). W półfinale rozprawiła się natomiast z Portugalią (3:1). Na turnieju uległa tylko Anglii (1:2) – w fazie grupowej.

Francja U19 – Włochy U19 4:0 (2:0)
Bramki: Augustin 6’, Blas 19’, Tousart 82’, Diop 90+2

Żółte kartki: Diop, Michelin – Barella, Vitturini, Locatelli, Favilli, Cassata.
Sędziował: Aliyar Aghayev (Azerbejdżan)
Spotkanie rozegrano na stadionie Wirsol Rhein-Neckar Arena (Sinsheim, Niemcy)

Francja: Bernardoni – Michelin, Onguene, Diop, Maouassa – Blas (81’ Gelin), Poha (85’ Thuram), Tousart, Mbappe – Harit (90' Fuchs), Augustine.

Włochy: Meret – Vitturini, Romagna, Coppolaro, Dimarco – Ghiglione (79’ Cassata), Barella, Locatelli, Picchi (46’ Cutrone) – Favilli, Minelli (56’ Edera).