Dublet Kamila Wilczka w meczu na szczycie ligi duńskiej

krk
Kamil Wilczek potwierdził wysoką dyspozycję
Kamil Wilczek potwierdził wysoką dyspozycję Bartek Syta
Kamil Wilczek błysnął w meczu na szczycie duńskiej ekstraklasy. Reprezentant Polski w potyczce z Midtjylland zdobył dwie bramki, a jego Broendy Kopenhaga zwyciężyło 3:2.

Zespół Wilczka po 17 minutach przegrywał z Midtjylland już 0:2. W 28. minucie Wilczek trafił do siatki po rzucie rożnym i Broendy złapało kontakt z rywalem.

Dziesięć minut przed końcem spotkania reprezentant Polski strzałem głową doprowadził do wyrównania. W 84. minucie drużyna ze stolicy Danii wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu. Dla Wilczka pojedynek z Midtjylland był czwartym z rzędu, w którym wpisał się na listę strzelców.

Broendby objęło samodzielne prowadzenie w lidze duńskiej. O trzy punkty wyprzedza swojego ostatniego rywala. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek.

Wilczek nie został powołany przez Adama Nawałka na marcowe mecze reprezentacji Polski z Nigerią i Koreą Południową. W ostatnich tygodniach były król strzelców polskiej ekstraklasy pokazuje jednak selekcjonerowi, że zasługuje na miejsce w kadrze.