Dramat kotów z Zielonek w gminie Stary Targ. Zwierzęta żyją...

  Dramat kotów z Zielonek w gminie Stary Targ. Zwierzęta żyją tam w okropnych warunkach. Pilnie potrzebna pomoc [zdjęcia]

  Agata Gołąbek

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dramat kotów z Zielonek
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt “Reks”

  Zwierzęta żyją na śmietnikach, są chore i zarobaczone. Na pomoc czeka kilkadziesiąt kotów, które bytują w tragicznych warunkach w miejscowości Zielonki.
  Sytuacją zwierząt zainteresowało się Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt “Reks”. Na swoim fanpage’u na Facebooku zamieścili dramatyczny wpis opatrzony zdjęciami miejsca, w którym bytują zwierzęta. Z relacji wolontariuszy, którzy udali się na miejsce bytowania zwierząt, wyłania się obraz prawdziwej, kociej tragedii. - Nie możemy uwierzyć, w to, co zobaczyliśmy - umierające koty, dorosły kocurek umierający w kontenerze a wokół niego ogrzewające się kocięta. Koty żyją w śmietnikach - tłumaczą osoby, które apelują o ratunek dla czworonogów.

  Zobacz galerię

  Nie wszystkim zwierzętom udało się pomóc. Osoby, które zainteresowały się sytuacją kotów z miejscowości Zielonki, próbowały również złapać kotkę, której klapa śmietnika zmiażdżyła łapkę.
  Z informacji zamieszczonych stronie stowarzyszenia, wynika, że stan zdrowia niektórych kotów jest krytyczny. “Po kolejnych dniach próby złapania kotki ze zmiażdżoną łapką, która bała się podejść do jedzenia, w końcu się udało ! Zauważyłyśmy, że koteczka weszła do budki i złapałyśmy ją w klateczkę, żeby przewieźć do lecznicy. Niestety nie udało się pomóc koteczce . Jej stan był tak ciężki, że lekarze podjęli decyzję o jej uśpieniu” - poinformowali wolontariusze “Reksa”.


  Jaśka już w ciepłej klatce  Osoby, które starają się pomóc chorym zwierzętom, sukcesywnie wracają w miejsce bytowania kotów. Udało im się zabrać z Zielonek młodą kotkę, z przekrzywioną główką.


  Czytaj: Wyrzucił kota z 6. piętra w Gdańsku Żabiance. Ruszył proces 53- letniego Mirosława L.[zdjęcia]  Po badaniu okazało się, że zwierzę jest bardzo chore i cierpi między innymi na koci katar. Wolontariusze nie odmówili mu jednak pomocy. Kotka została poddana terapii, otrzymała również nowe imię, Jaśka. Wolontariusze potwierdzają, że kotka “jeszcze nie ufa ludziom, ale siedzi grzecznie w ciepłej klatce”.

  Jaśka to nie jedyne zwierzę, które udało się ostatnio zabrać z Zielonek, po prostu uratować. Jedna z wolontariuszek poinformowała o złapaniu słabego, czarnego kocurka.

  Po oględzinach oszacowano, że zwierzę ma około dziesięciu lat. Niestety, stan zdrowia czworonoga nie napawa optymizmem. Ze wstępnych badań wynika, że zwierzę ma prawdopodobnie problem z nerkami. Czarny kociak czeka na dalszą diagnozę oraz odpowiednie leczenie.


  Pomoc pilnie potrzebna


  Na ratunek czeka około czterdziestu kotów. Wśród nich znajdują się zarówno dorosłe osobniki, jak i maluszki, dla których nowy dom może być jedyną szansą na normalne życie.

  Wolontariusze, którzy zainteresowali się sytuacją bezdomnych kotów, apelują o pomoc. Potrzebne są domy stałe lub tymczasowe dla najmłodszych osobników. Osoby, które chciałyby pomóc zwierzętom, ale nie są w stanie podarować domu, mogą pomóc w inny sposób. Pilnie potrzebne są rzeczy, które poprawią sytuację kotów wolnobytujących. Wśród nich znajdują się karma oraz ręcznie ocieplane budki ze styropianu, dzięki którym uda się polepszyć sytuację marznących zwierząt.


  Zobacz: Straż miejska uratowała kota uwięzionego na lodzie w Kanale Raduni w Gdańsku. Młody kociak powoli opadał z sił [zdjęcia]  Zwierzęta można wspomóc również finansowo. Stowarzyszenie Reks prowadzi specjalną zbiórkę, z której środki zostaną przekazane na polepszenie sytuacji kotów.

  Osoby, które chciałyby wspomóc czworonogi, są proszone o kontakt pod numerem tel. 666 386 567.
  POLECAMY NA STREFIE AGRO:


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co na to wójt tego zadupia?

  Alik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Bierze pensję i to niemałą!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo