Menu Region

Angela Merkel: Nie pozwolimy Grecji popaść w chaos. Kryzys...

Angela Merkel: Nie pozwolimy Grecji popaść w chaos. Kryzys migracyjny może rozwiązać tylko cała UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Kazimierz Sikorski (AIP)

1Komentarz Prześlij Drukuj
Europa nie pozwoli Grecji popaść w chaos z powodu napływających do tego kraju uchodźców, oświadczyła niemiecka kanclerz Angela Merkel w sytuacji, gdy coraz więcej członków wspólnoty europejskiej różni się w podejściu do rozwiązania kryzysu związanego z nieustającą falą imigrantów , którzy starają się dotrzeć do Europy.
1/2

Uchodźcy na jednej z greckich wysp

(© Petros Giannakouris)

Zdaniem Merkel kryzys migracyjny może rozwiązać tylko cała Europa Kanclerz oświadczyła w wywiadzie dla telewizji ARD, że nie zmieni swojej polityki wobec imigrantów i będzie zabiegała o europejskie rozwiązanie kryzysu; działania na własną rękę unijnych krajów są według niej wielkim błędem.

Za swoje zadanie uznała „utrzymanie jedności Europy i humanitarne traktowanie imigrantów".

W tym samym czasie Austria i kilka bałkańskich krajów wprowadziły restrykcje wobec przebywających w Grecji imigrantów, którym nie pozwala się na kontynuowanie podróży w głąb Europy.

Merkel oznajmiła, że Unia Europejska nie po to walczyła o zatrzymanie Aten w strefie euro, by teraz zostawiać je na lodzie.
Niemiecka kanclerz broniła także decyzji jej kraju o otwarciu się na imigrantów i to mimo spadającego poparcia dla jej rządów.
Ponad milion ludzi przybyło w ubiegłym roku do Niemiec, co wywołało nie tylko napięcia w łonie rządzącej koalicji, ale także wzrost skrajnie prawicowych ruchów.

Wypowiadając się w niemieckiej stacji radiowej ARD kanclerz Angela Merkel powiedziała, że nie ma planu „B” i nie zmieni obranego przez jej rząd kursu, odrzuciła po raz kolejny propozycje wprowadzenia limitów dla imigrantów.

W nadchodzących tygodniach niemiecka kanclerz będzie musiała po raz kolejny zmierzyć się z testem wyborców, w Niemczech odbędą się wybory w trzech kolejnych landach.

Mówiąc o Grecji niemiecka kanclerz powiedziała: Czy naprawdę myślicie, że kraje strefy euro, które walczyły, by zatrzymać ten kraj w strefie europejskiej waluty rok później pozwolą mu teraz popaść w chaos?

Grecja jest główną brama dla uchodźców przybywających głównie z Turcji i kierujących się potem w głąb Europy. Postawa wielu krajów, w tym np. Austrii, która wznowiła kontrole na swoich granicach wywołało ogromne niezadowolenie Aten, gdyż kraj ten musi borykać się z utrzymaniem kolejnych grup uchodźców przybywających do Grecji.

Na 7 marca zwołano kolejny szczyt unijno-turecki, ale już dziś wiadomo, że na jednym spotkaniu się nie skończy.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Europa czy dyktatura ciemniaków?

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

abcd (gość)  •

I Wojna Światowa - kryzys rozwiązuje cała Europa. II Wojna Światowa - Kryzys rozwiązuje cała Europa. Kryzys migracyjny - kryzys rozwiązuje cała Europa. Proponuję rozwiązywanie kryzysów pozostawić w rękach ich twórców. Tylko to daje nadzieję, że w przyszłości będą bardziej rozsądni...

odpowiedzi (0)

skomentuj