9/15
14. Brązowy medal. Łyżwiarstwo szybkie: bieg drużynowy -...

Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska - brąz

14. Brązowy medal. Łyżwiarstwo szybkie: bieg drużynowy - Vancouver 2010

To była spora niespodzianka. Polki na igrzyskach w Vancouver przegrały półfinałowy bieg z Japonią zaledwie o 0,19 sekundy. W wyścigu o brąz Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak pokonały Amerykanki.

10/15
15. Złoty medal. Skoki narciarskie: skocznia normalna -...

Kamil Stoch - 3 złote medale

15. Złoty medal. Skoki narciarskie: skocznia normalna - Soczi 2014
18. Złoty medal. Skoki narciarskie: skocznia duża - Soczi 2014
21. Złoty medal. Skoki narciarskie: skocznia duża - Pjongczang 2018

9 lutego 2014 roku na normalnej skoczni w Soczi Stoch zmiażdżył rywali. Nad drugim Peterem Prevcem Polak miał aż 12,7 punktów przewagi. Sześć dni później skoczek z Zębu znowu był najlepszy, choć tym razem Noriakiego Kasai wyprzedził o nieco ponad punkt. Na igrzyskach w Pjongczangu Polak przeszedł przez drzwi zarezerwowane dla narciarskich legend. Stoch został dopiero trzecim skoczkiem w dziejach – po Birgerze Ruudzie i Mattim Nykaenenie – który obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni.

11/15
17. Złoty medal. Łyżwiarstwo szybkie: bieg na 1500 m - Soczi...

Zbigniew Bródka - złoty medal

17. Złoty medal. Łyżwiarstwo szybkie: bieg na 1500 m - Soczi 2014

15 lutego 2014 roku był dniem chwały Zbigniewa Bródki. Polski panczenista w Soczi na królewskim dystansie 1500 metrów okazał się najszybszy. Faworyta Holendra Koena Verweija wyprzedził o 0,003 sekundy! W przeliczeniu na odległość Polak wygrał o około 4 cm.

12/15
19. Brązowy medal. Łyżwiarstwo szybkie: bieg drużynowy -...

Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański - brąz

19. Brązowy medal. Łyżwiarstwo szybkie: bieg drużynowy - Soczi 2014

Złoto Zbigniewa Bródki nie było jedynym polskim medalem naszych panczenistów w Soczi. W biegu drużynowym Polacy w składzie Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański pokonali w walce o brąz Kanadyjczyków.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Guardiola złapał się za krocze i upadł! Ortega jedną interwencją uratował mistrzostwo